Preso.tv, sunumlarınızı akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlarda eş zamanlı olarak paylaşmanıza olanak sağlıyor. Şu an doc, docx, ppt, pptx ve pdf uzantılı dosyaları destekleyen Preso.tv’yi kullanabilmeniz için gerekli olan tek şey bir akıllı cihaz ve İnternet bağlantısı. Kullanımı ücretsiz ve üyelik gerektirmeyen Preso ile dilerseniz hemen veya belirlediğiniz bir takvimde sunumunuzu yayınlayabilirsiniz.
Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan Preso.tv’nin ana sayfasının sol üst kısımda bulunan “New Broadcast” butonuna tıklayarak sunum dosyanızı  açılan pencereye sürükleyip bırakmanız ya da masaüstünden seçmenizle beraber size özel web adresiyle (url) karşılaşıyorsunuz.  Bu adresi paylaşarak katılımcıların yayına dahil olmalarını sağlayabilirsiniz. Artık “Start” butonuna tıklamanız yeterli. 

Preso.tv’nin öğrenme ortamlarında kullanımı ise sunumunuzu projeksiyon cihazı yardımıyla perdeye yansıtmak yerine öğrenenlerin akıllı telefon, tablet veya bilgisayarları üzerinden takip edebilmeleri şeklinde açıklanabilir. Ayrıca yayın esnasında sağ üst köşedeki menüyü kullanarak yazışmalar da gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan ve Hollanda merkezli bir ekip tarafından hayata geçirilen Preso.tv’nin şimdilik yalnızca iPhone ve iPad’ler için geliştirilmiş ücretsiz uygulamalarına erişmek mümkün.

Siteye ulaşmak için tıklayın

Yorum Ekle