Öğreticilerin özellikle Flipped Learning  kapsamında oluşturmak istedikleri ders içerikleri için kullanışlı araç arayışları devam ediyor. Öncelikle Flipped Learning ortamlarında en çok tercih edilen içerik türü olan videolara etkileşim kazandırma aracı eduCanon ve görsellere etkileşim kazandırma aracı olarak kullanılan ThingLink tanıtımlarına göz atmanızda yarar var.

Bu yazının ana konusu olan PixiClip‘i ise interaktif bir beyaz tahta olarak düşünebiliriz. Onu içerik kategorisine sokan özelliği de; beyaz tahta üzerinde yaptığımız tüm değişiklikleri kaydedip yayınlatabiliyor olmamız. Bir nevi tahtada dersi işleyip, kaydını öğrencilerimizle paylaşmak gibi. Sitenin arayüzüne ve kullanımına yönelik şu videoyu izleyip devam edelim:

Artı yönleri: Site ses veya kameralı görüntü kaydına izin veriyor. Ayrıca kaydettiği ekran görüntüsünü (kameralı görüntülerde bile) saniyeler içerisinde yayına hazırlıyor.Ücretsiz ve üye kaydı oluşturmadan da kayıt imkanı tanıyor.

Eksi Yönü: Site dışarıdan ortama dosya alımı konusunda biraz cimri. Yalnızca resim dosyalarını tahtaya taşımanıza olanak veriyor. Özellikle PDF, Word veya sunum dosyalarını ekrana taşıyamamamız PixiClip‘in şimdilik en büyük eksiği.

Siteye ulaşmak için tıklayın

Yorum Ekle