Dil : İngilizce

Hakkında : Twiddla; sadeliği ve işlevselliği ön planda tutan online işbirliği aracıdır. Hiçbir eklenti veya kurulum gerektirmeden web üzerinden birden fazla kişiyi aynı tuvalde (beyaz tahta) birleştiren muhteşem bir hizmet. İhtiyacınız olan  yalnızca internet bağlantısı ve web tarayıcısı olan bir bilgisayar.

Kapsam : Resim, grafik, web siteleri ve fotoğraflar, ya da boş bir tuval üzerine beyin fırtınası. Twiddla‘da tüm bunlar için altyapı mevcut. Arkadaşlarınızla veya katılımcılar ile birlikte proje üzerinde gerçek zamanlı çalışabilmeniz ya da konferans yapmanız her zamankinden daha kolay.

Eğitimde : Bu kapsamda hizmet veren siteyi birkaç konu üzerinde sabitlemek doğru olmayacaktır. Öğreticiler siteyi tecrübe edip eğitim çalışmalarında nasıl kullanabileceklerine karar vermelidir. Grup arkadaşları ile proje ortaya koymaları istenen öğrenciler aynı ortamda bulunmalarına gerek kalmadan bilgisayarları başında Twiddla ile çalışmalarını şekillendirebilir.

İpucu : Sizin veya takım arkadaşlarınızın çalışmaya dahil olması için üye olmalarına gerek yok. Arkadaşlarınızı davet edeceğiniz linke ulaşmak için ise ana sayfada bulunan GO-Start a new meeting butonuna tıklayın ve karşınıza çıkan beyaz tahtalı ekranın sağ menüsündeki linki onlarla paylaşın. Eğer size özel (kilitli) bir tuval üzerinde çalışmak isterseniz üye olmalısınız. Twiddla öğrenci ve öğretmenlere ücretsiz üyelik gerçekleştirdikten sonra okul mail adreslerinden kendilerine ulaşmaları halinde hesaplarını premiuma yükseltme imkânı da sağlıyor.

Twiddla.com

Yorum Ekle